ogrodzenia plastikowe Co należy wiedzieć o ogrodzeniach i bramach z tworzyw sztucznych

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o ogrodzeniach i bramach z tworzyw sztucznych, ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny. Znajdziesz tu darmowe rysunki CAD do pobrania, pliki BIM programu Revit, informacje o produktach, specyfikacje i wiele innych. Możesz również przeczytać recenzje napisane przez prawdziwych użytkowników. Oprócz darmowych plików CAD, te ogrodzenia i bramy można łatwo modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb. Należy jednak pamiętać, aby skonsultować się z profesjonalistą, jeśli planujesz zainstalować ogrodzenia plastikowe na własnej posesji.

Ogrodzenia winylowe są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego

Ogrodzenia winylowe to doskonały wybór z wielu powodów. Są bardzo łatwe w utrzymaniu, w przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych lub metalowych, które wymagają ciągłego malowania i bejcowania. Ponadto PCV jest odporny na działanie promieni ultrafioletowych i innych czynników. Choć z czasem może dojść do wyblaknięcia koloru i kruchości, problemy te mogą pojawić się dopiero po kilkudziesięciu latach. W przeciwieństwie do drewna czy metalu, ogrodzenia z winylu są odporne na większość zagrażających im niebezpieczeństw.

Aby wyprodukować ogrodzenie winylowe, surowa mieszanina chemiczna – polichlorek winylu – jest wtłaczana do metalowej formy w procesie zwanym współwytłaczaniem. Proces ten polega na wytwarzaniu jednolitego tworzywa sztucznego w kształcie profilu i charakteryzuje się ścisłą kontrolą, zautomatyzowanymi maszynami i innowacjami technologicznymi. W procesie tym praktycznie nie powstają żadne odpady przemysłowe. Ogrodzenia winylowe mogą służyć przez wiele lat, przy niewielkiej konserwacji.

Wysokiej jakości tworzywo sztuczne zawarte w winylu jest mieszane z innymi składnikami, które zapewniają jego trwałość. Oprócz polichlorku winylu (PCV), ogrodzenia winylowe zawierają także dwutlenek tytanu, inhibisztachety UV i akrylowe modyfikasztachety udarności. Te ostatnie zmniejszają ryzyko odbarwień i żółknięcia spowodowanych działaniem środowiska i promieni słonecznych. Ponadto dwutlenek tytanu zapobiega pękaniu i odpryskiwaniu winylu. Tak długo, jak ogrodzenia winylowe są utrzymywane w zalecanej temperaturze i odpowiednio konserwowane, powinny być niezwykle trwałe.

Chociaż ogrodzenia winylowe są bardzo trwałe, nie są odporne na działanie zwykłych szkodników. Owady, ptaki i inne gryzonie nie mogą ich przegryźć ani sforsować, co jest jednym z powodów, dla których są one tak trwałe. Jeśli masz dzieci, ogrodzenia winylowe są dla nich doskonałym wyborem. Nie odpryskują, nie rysują się ani nie mają ostrych krawędzi, dzięki czemu idealnie nadają się do ochrony dzieci. Co więcej, nie mają smaku. Dlatego jest bardzo mało prawdopodobne, że twój koń przegryzie plastikowe ogrodzenie i zrobi sobie krzywdę.

Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych jest ich łatwy montaż. Większość z nich instaluje się bez użycia łączników. Są one jednak najdroższe z góry, kosztują od 25 do 40 dolarów za stopę. Jednak w przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych lub metalowych nie wymagają one corocznej konserwacji. Jeśli część ogrodzenia z winylu ulegnie uszkodzeniu, trudno jest je naprawić. Jeśli chcesz, aby Twoja posesja wyglądała pięknie, warto rozważyć zastosowanie wysokiej jakości ogrodzenia z tworzywa sztucznego.

Ich trwałość wynosi 20 lat

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem ogrodzenia dla swojej posesji, zapewne zauważyłeś, że dostępnych jest kilka różnych materiałów. Ogrodzenia drewniane wymagają częstej konserwacji, ponieważ z czasem drewno kurczy się i rozszerza. Przy odpowiedniej konserwacji większość ogrodzeń drewnianych może przetrwać co najmniej 20 lat. Z kolei ogrodzenia winylowe nie wymagają konserwacji i będą służyć przez co najmniej dwadzieścia lat. Najbardziej zauważalną różnicą między ogrodzeniem z drewna a ogrodzeniem z winylu jest to, że ogrodzenia z winylu nie gniją ani nie butwieją, w przeciwieństwie do drewna.

Chociaż zarówno ogrodzenia drewniane, jak i winylowe w końcu się zużyją, należy wziąć pod uwagę rodzaj drewna. Na przykład cedr wytrzyma co najmniej 20 lat, podczas gdy świerk lub sosna tylko około trzech lub czterech. Niezależnie jednak od rodzaju, ogrodzenia drewniane są nadal jedną z najtrwalszych opcji na rynku. Ogrodzenia drewniane można bejcować, aby przedłużyć ich żywotność, ale jeśli nie podoba się Państwu wygląd ogrodzeń drewnianych, opłacalną opcją są ogrodzenia z ogniw łańcuchowych. Chociaż przy odpowiedniej pielęgnacji ogrodzenia z ogniw łańcuchowych mogą wytrzymać nawet dwadzieścia lat, nie są tak atrakcyjne jak inne materiały.

Kolejną zaletą ogrodzenia z tworzywa sztucznego jest jego trwałość. Płot z drewna może wytrzymać zaledwie 20 lat, ale w rzeczywistości może służyć znacznie dłużej. Dobry montaż i regularna konserwacja ogrodzenia sprawią, że będzie ono wyglądać jak nowe i atrakcyjne przez wiele lat. Jeśli mieszkasz na obszarze, gdzie wieją silne wiatry, drewniane ogrodzenie może się przechylać, skracając tym samym jego żywotność. Profesjonalny instalator ogrodzeń pomoże Ci wybrać odpowiedni projekt dla Twojego podwórka.

Do ogrodzeń metalowych zalicza się aluminium, stal i żelazo. Ogrodzenia metalowe mogą wytrzymać nawet pięćdziesiąt lat. Ogrodzenia z ogniw łańcuchowych są tańsze od swoich metalowych odpowiedników, ale zapewniają niewielką prywatność. Aby oddzielić przestrzeń użytkową od przestrzeni dla zwierząt domowych, można użyć ogrodzeń z ogniw łańcucha z taśmą prywatności. Cena tych ogrodzeń zależy od rodzaju konserwacji i oczekiwanej żywotności materiału. Jeśli chodzi o konserwację, ogrodzenia z ogniw łańcuchowych wymagają sporadycznego wycofywania, aby zachowały swój najlepszy wygląd.

Są odporne na szkodniki

Ogrodzenia winylowe są trwałe i odporne na szkodniki oraz inne typowe szkodniki ogrodowe. Ponieważ ogrodzenia z winylu są nieprzepuszczalne dla szkodników, ich trwałość jest znacznie większa niż w przypadku ogrodzeń drewnianych. Ponadto szkodniki nie są w stanie przegryźć ogrodzeń z winylu ani ich zarysować. Z tego powodu są one chętnie wybierane przez właścicieli domów. A ponieważ są one również trwałe, mogą służyć przez wiele lat bez konieczności malowania lub impregnowania.

Niektóre szkodniki, które mogą zaatakować ogrodzenie, to mrówki stolarskie. Nie są one szkodliwe dla ludzi, ale pozostawiają przy słupkach ogrodzeniowych stosy drobnych trocin. Zagrożenie dla ogrodzeń stanowią również chrząszcze drążące drewno. Jeśli nie chcesz ryzykować inwazji szkodników, wybierz ogrodzenia metalowe lub winylowe. Materiały te nie są tak podatne na uszkodzenia jak ogrodzenia drewniane i nie są tak atrakcyjne dla szkodników.

Jeśli chodzi o insekty, ogrodzenia plastikowe są odporne na większość z nich. Nadal jednak należy podejmować środki zapobiegające ich pojawieniu się. Proszówki i szerszenie mogą budować gniazda na drewnianych słupkach ogrodzeniowych. Aby zapobiec takim inwazjom, można użyć preparatu zabijającego osy. W poważniejszych sytuacjach należy zatrudnić profesjonalistę do usunięcia gniazd. Aby zapobiec inwazji szkodników, należy regularnie sprawdzać, czy w ogrodzeniu nie ma pęknięć i dziur. Jeśli ogrodzenie nie jest prawidłowo zamontowane, może się w nim zbierać woda i powodować duże szkody.

Są łatwe w utrzymaniu

Choć większość właścicieli domów uważa konserwację ogrodzenia za stosunkowo proste zadanie, nie zawsze zdają sobie sprawę, że w rzeczywistości może ona zajmować nawet sześć godzin rocznie. Aby utrzymać ogrodzenie plastikowe w dobrym stanie, należy regularnie sprawdzać słupki, panele, sztachety poziome i bramy, aby sprawdzić, czy któreś z nich nie wymagają naprawy. Oto kilka wskazówek, które pomogą utrzymać ogrodzenie w jak najlepszym stanie:

Pierwszą wskazówką jest unikanie farby i bejcy. O ile ogrodzenie pokryte farbą może przetrwać dziesięciolecia, winyl nie jest tak trwały. Po roku zaczyna blaknąć, a w dotyku staje się proszkowaty. Winyl jest toksyczny i nie nadaje się do recyklingu, więc trafia na wysypiska śmieci. Może to spowodować, że w krótkim czasie ogrodzenie będzie wyglądało nieciekawie. Jest również łatwiejszy do czyszczenia i konserwacji niż drewno lub winyl.

Ogrodzenia kompozytowe to kolejna opcja ogrodzeń niewymagających konserwacji. Są one wykonane z przetworzonego plastiku i drewna. Są one również niezwykle łatwe w utrzymaniu. Nie trzeba ich malować ani bejcować. Podstawowe czyszczenie wodą z mydłem powinno poradzić sobie z większością zabrudzeń. Ogrodzenia kompozytowe są również odporne na pleśń i gnicie, więc nie wymagają wymiany paneli co kilka lat. Ogrodzenia te są również niedrogie w porównaniu z ogrodzeniami z drewna lub innych metali.

Jeśli trzeba wyczyścić plamę, można użyć spirytusu mineralnego. Znany również jako rozcieńczalnik do farb, spirytus mineralny może usunąć trudne plamy. Podczas pracy z alkoholem mineralnym należy zawsze pamiętać o stosowaniu okularów ochronnych i gumowych rękawic. Do szorowania ogrodzenia należy również używać dużej, miękkiej, bawełnianej szmatki. Jeśli w pobliżu znajduje się studnia, po zakończeniu pracy należy dokładnie spłukać teren czystą wodą. Jeśli chcesz wyczyścić plamę, która jest trudna do usunięcia, możesz także użyć wybielacza.

Innym rozwiązaniem jest winyl. Jest to bardzo wytrzymały rodzaj tworzywa sztucznego, który będzie służył przez długi czas. Ogrodzenia z winylu nie niszczeją z czasem tak jak ogrodzenia drewniane, a ponadto są tańsze. Dłużej wyglądają ładniej niż drewniane i są łatwiejsze w utrzymaniu. Wreszcie, ogrodzenia z winylu są łatwe w utrzymaniu, więc stanowią dobry wybór w przypadku ogrodów niewymagających konserwacji. Trzeba jednak poświęcić trochę czasu, aby ogrodzenie zaczęło działać.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.