Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Co to jest kompensacja RAID?

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 nazwa  poczciwa zarekomendowania.
Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Macierze dyskowe RAID są używane przez wiele działów IT i firm do tworzenia kopii zapasowych danych w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu ochrony serwerów. Sama technologia jest stosunkowo nowa, ale wyniki jej stosowania przez firmy są raczej staromodne – cztery nadmiarowe zasilacze (RPS) z jednym nadmiarowym dyskiem danych (DDS). Te nadmiarowe zasilacze zapewniają ochronę przed awariami i tworzeniem kopii zapasowych, ale RAID nie ma wbudowanej funkcji przełączania awaryjnego. Może to prowadzić do wielu nieporozumień wśród użytkowników końcowych i administratorów IT w kwestii tego, jak naprawdę powinien wyglądać proces odzyskiwania danych z macierzy RAID.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 dobry metoda.

Jednym z głównych celów RAID jest zapewnienie redundantnych i niezawodnych zasobów pamięci masowej i sieciowej dla każdej firmy, niezależnie od jej wielkości i zasobów. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego RAID został stworzony. Miała ona stanowić alternatywę dla tradycyjnej metody tworzenia kopii zapasowych z jednego dysku na jeden komputer (CD). Innymi słowy, jeśli jeden komputer ulegnie awarii, cały system nadal działa. Nie oznacza to jednak, że należy zignorować możliwość wystąpienia awarii w centrum danych, dlatego wiele firm wykorzystuje RAID jako część swojego planu odzyskiwania danych po awarii.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 jaka skuteczność? i jakie są wartości.

Być może zastanawiasz się jednak, czym jest RAID. RAID to skrót od angielskiej nazwy redundant transfer method. Zamiast polegać na jednym kontrolerze, który działa jako mózg macierzy – co jest kosztowne i podatne na błędy – wykorzystuje się grupę identycznych urządzeń, które działają tak, jakby działały na własną rękę. W momencie wystąpienia pierwszej awarii pozostałe urządzenia będą w stanie odzyskać sprawność i kontynuować pracę tak, jak przed awarią. Jest to ważne z kilku powodów. Po pierwsze, pojedynczy kontroler może doświadczyć wielu awarii jednocześnie, podczas gdy grupa identycznych dysków doświadczy utraty tylko jednego dysku logicznego – stąd potrzeba utrzymywania mniejszej liczby dysków.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 komu można uwierzyć takie usługę.

Jednak ze względu na sposób działania macierzy RAID, może ona być podatna na te same problemy, które dotykają systemy komputerów jednopłytkowych. Na przykład, w przypadku awarii zasilania, system rezerwowy często nie jest tak odporny, jak system odzyskiwania danych. System odzyskiwania danych może nie być w stanie przyjąć zaległych, nieudanych żądań, co oznacza, że prawdopodobnie niektóre kopie zapasowe będą niekompletne. W przypadku awarii systemu głównego, system rezerwowy może być zagrożony bardzo długim czasem odzyskiwania danych, które zostały po prostu utracone z powodu awarii sprzętu. Jeśli jednak w swoim systemie odzyskiwania danych zastosujesz macierz RAID, możesz znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich problemów, ponieważ przez cały czas masz do dyspozycji nadmiarowe zestawy kopii zapasowych.

Istnieją różne rodzaje odzyskiwania macierzy RAID, ale wszystkie one są zaprojektowane tak, aby zapewnić jak najlepszą wydajność. Każda metoda przechowuje dane na innym dysku lub grupie dysków. Najbardziej tradycyjna forma wykorzystuje dwie identyczne macierze – jedną do odzyskiwania logicznego, a drugą do odzyskiwania fizycznego. Możliwe jest również przechowywanie danych na jednym dysku przy użyciu innego dysku na macierzy logicznej – co pozwala na tworzenie struktur mirroringowych.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wiedzieć o RAID jest to, że jest on zazwyczaj bardziej wydajny niż tradycyjny system plików – co oznacza, że nie zajmuje tyle miejsca na dysku twardym, a także będzie znacznie szybszy. Poprzez śledzenie zapisów i odczytów – co jest to, co system RAID monitoruje – będzie w stanie określić, ile pamięci zapisu jesteś przy użyciu średnio. Jeśli widzisz dużo aktywności, to prawdopodobnie trzeba zwiększyć ilość pamięci masowej, że używasz. Istnieją różne poziomy RAID dostępne, i powinieneś być w stanie powiedzieć przez producenta, co obecny poziom wykorzystania pamięci masowej jest. Powinieneś być w stanie zainstalować niezbędne oprogramowanie – które również będzie się różnić w zależności od modelu – i skonfigurować macierz RAID z wielką łatwością. Dodawanie dysków lub rozbudowa istniejącej macierzy jest również stosunkowo prosta.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 w sprawna strategia.

W przypadku tradycyjnej kopii zapasowej systemu plików, jeśli dojdzie do utraty wszystkich danych z kopii zapasowej, nie będzie można ich odzyskać bez ponownej instalacji systemu operacyjnego. Ponadto nie ma możliwości odzyskania zapisanych danych, gdy to się stanie. To nie jest przypadek z odzysku RAID, ponieważ proces odzyskiwania będzie w stanie mapować wszystkie utracone dane i używać go do tworzenia zupełnie nowego obrazu dysku twardego.

Kolejną zaletą odzyskiwania danych z macierzy RAID jest możliwość wybrania opcji odzyskiwania tylko części danych na raz. Nie musisz się martwić o odbudowę całego systemu, jeśli coś pójdzie nie tak, i nie będzie musiał czekać na cały dysk do odbudowy, jeśli uszkodzenie jest zawarte tylko w określonym sektorze dysku twardego. Można po prostu skanować w poszukiwaniu sektorów informacji, które mogą być uszkodzone, a następnie odzyskać te sektory – bez konieczności oczekiwania na odbudowę całego dysku. Ważne jest również, aby zdać sobie sprawę, że deduplikacja danych nie zawsze będzie w stanie przywrócić wszystko. Jeśli dane znajdują się w miejscu, do którego dostęp jest utrudniony, być może trzeba będzie sięgnąć po inne formy odzyskiwania danych, takie jak deduplikacja dysków logicznych.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *