Obsługa informatyczna firm Klauzule

Osbługa informatyczna firm korzyści z zabezpieczenia informatycznego dla biznesu.
Osbługa informatyczna firm czy jest bezpieczna usługa informatyczna?

FAA przyznała OST kontrakt na rozbudowę swojego narzędzia do zarządzania usługami IT. Zamówienie na wykonanie zadania będzie wspierać siedzibę główną FAA w Waszyngtonie, a także ośrodki w Atlantic City i Oklahoma City. Kontrakt będzie obejmował wsparcie techniczne przy wdrażaniu oprogramowania dla przedsiębiorstw oraz utrzymanie systemu. Obejmuje również rozwój baz danych, wsparcie dla service desk, wsparcie dla komputerów stacjonarnych oraz zarządzanie konfiguracją. Ponadto OST dostarczy agencji rozwiązania z zakresu business intelligence i hurtowni danych.

OST otrzymał od FAA zlecenie na rozbudowę narzędzia do zarządzania usługami IT

Office of Technology Services (OST) wygrało zlecenie na rozbudowę narzędzia do zarządzania usługami IT dla Federalnej Administracji Lotnictwa. Nowy kontrakt będzie obsługiwał siedzibę główną FAA w Waszyngtonie oraz ośrodki w Oklahoma City i Atlantic City. Kontrakt będzie obejmował wsparcie techniczne w zakresie wdrażania oprogramowania dla przedsiębiorstw, utrzymania systemów, rozwoju baz danych, wsparcia dla komputerów stacjonarnych, zarządzania konfiguracją, business intelligence oraz zarządzania usługami IT.

Poufność

Obsługa informatyczna firm musi zawierać pewne warunki, które chronią poufność ujawnionych informacji. Warunki te mogą mieć różną długość, od dwóch do pięciu lat. Warunki umów o poufności mogą również zawierać postanowienia dotyczące nieujawniania praw własności intelektualnej. Ponadto, umowa o poufności powinna być konkretna co do rodzaju ujawnianych informacji.

Umowy o poufności mają moc prawną tylko w stosunku do stron, które są nimi związane. Oznacza to, że strona, która otrzymała informację poufną może egzekwować umowę tylko wtedy, gdy jest w stanie udowodnić, że druga strona ją naruszyła i poniosła w związku z tym szkodę. W niektórych przypadkach jednak warunki poufności są uznawane za nierozsądne i sąd może orzec na niekorzyść strony ujawniającej.

Umowa o zachowaniu poufności chroni zastrzeżone informacje firmy przed ujawnieniem osobom trzecim. Zazwyczaj umowa ta jest podpisywana przez pracodawcę i pracownika. Może być jednak również zawarta pomiędzy niezależnymi wykonawcami i dostawcami. Umowy o poufności są również wykorzystywane, gdy firmy rozważają porozumienia finansowe lub biznesowe.

Usługa IT dla firm poufność powinna zawierać postanowienia określające, w jaki sposób strony zwrócą lub zniszczą informacje, którymi się dzielą. Istnieje wiele różnych rodzajów informacji, a strony powinny być w stanie wzajemnie uzgodnić sposób pozbywania się informacji drugiej strony. Może to obejmować certyfikat, który mówi, że „nie pozostaje nic poza kopią”. Ważne jest jednak, aby rozważyć zakres zniszczenia. Powinno to uwzględniać luźną przestrzeń w plikach komputerowych i możliwość dostępu kryminalistycznego.

Oprócz konkretnych informacji, które mają być udostępnione, umowy o poufności powinny określać zaangażowane strony. Powinny one również określać konkretny powód, dla którego każda ze stron dzieli się informacjami. W niektórych przypadkach umowa o poufności może wykluczyć informacje, które były już znane odbiorcy przed zawarciem umowy. Podobnie, jeśli strona otrzymująca odmawia ujawnienia informacji, może być zobowiązana do przedstawienia dowodu nieujawnienia informacji.

Należy pamiętać, że umowy o zachowaniu poufności dotyczą również pracowników. Ci, którzy się do nich nie stosują, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności prawnej. Może to prowadzić do oskarżeń cywilnych lub karnych, odszkodowań pieniężnych i naruszenia reputacji firmy. Ponadto, umowy o poufności są również wymagane w przypadku wspólnych przedsięwzięć oraz w celu ochrony informacji zastrzeżonych.

Niedyskryminacja

Wykonawca musi zawrzeć klauzulę o niedyskryminacji w każdej usłudze IT dla firm, w tym w umowach podwykonawczych. Klauzula ta musi określać, że molestowanie lub dyskryminacja jakiegokolwiek rodzaju nie będzie tolerowana, a każdy pracownik lub podwykonawca, który naruszy tę klauzulę, będzie podlegał postępowaniu dyscyplinarnemu.

Klauzula ta uniemożliwi wykonawcy dyskryminację kandydatów i pracowników na podstawie ich rasy, religii, płci, tożsamości płciowej lub niepełnosprawności. Dotyczy ona wszystkich podwykonawców i pracowników Wykonawcy, w tym tych, którzy prowadzą działalność na własny rachunek. Musi również stwierdzać, że wykonawca będzie przestrzegał wszystkich obowiązujących przepisów.

Kontrakty z finansowaniem federalnym lub stanowym muszą zawierać klauzulę o niedyskryminacji. Zabroni ona wykonawcy dyskryminowania jakiejkolwiek osoby na podstawie rasy, koloru skóry, pochodzenia narodowego, religii, tożsamości płciowej, płci lub niepełnosprawności fizycznej. Klauzula musi również określać, że Wykonawca nie będzie dyskryminował żadnej osoby na podstawie jej orientacji seksualnej lub stanu cywilnego.

Ważne jest, aby organizacje posiadały politykę niedyskryminacji, która obejmuje ścisłą kadrę kierowniczą i wysoko wynagradzanych pracowników. Powinna ona zawierać zapisy, zgodnie z którymi liderzy wyższego szczebla mogą być poddani środkom dyscyplinarnym i ewentualnie zwolnieni z pracy, jeśli naruszą zasady polityki. Zewnętrzna osoba prowadząca dochodzenie powinna zbadać skargi dotyczące liderów wyższego szczebla, którzy naruszają zasady polityki.

Polityka niedyskryminacji jest ważna dla Twojej firmy, ponieważ pokazuje potencjalnym klientom i pracownikom, że cenisz wszystkich ludzi jednakowo. Bez takiej polityki możesz nie przyciągnąć najlepszych talentów. W rezultacie, Twoja firma będzie miała problemy z pozyskaniem wykwalifikowanych kandydatów.

Kary finansowe

Kiedy firma decyduje się na wypowiedzenie umowy na obsługę informatyczną firm, musi uważać, aby dobrać odpowiednie klauzule, które pozwolą jej się zabezpieczyć. Jedną z najczęściej spotykanych są kary finansowe. Są to klauzule, które wymagają od sprzedawcy, aby zwrócił klientowi wszelkie szkody spowodowane niedotrzymaniem przez niego uzgodnionych poziomów usług. Jednak nie powinny one być jedyną opcją. Inne postanowienia obejmują kredyty serwisowe i przedłużenie licencji.

Kary finansowe są zazwyczaj oparte na systemie punktowym, gdzie niektóre naruszenia są traktowane jako poważne, a inne jako drobne. Jeśli drobne naruszenie jest popełniane wielokrotnie, może ono skutkować wyższą karą dla firmy. Koncepcja ta powinna być jasno określona w umowie. Umowa powinna również zapewniać mechanizm dochodzenia odszkodowań umownych od partnera prywatnego w przypadku naruszenia.

Aby kary finansowe były skuteczne, muszą być egzekwowalne. Kara za przedłużenie licencji lub kredyt usługowy może nie być wystarczającą rekompensatą, ponieważ niektóre osoby mogą kwestionować wartość dalszej obsługi przez dostawcę. Lepszym podejściem jest połączenie kar finansowych z zachętami do zadowalającej pracy. W przypadku PPP, instytucja zamawiająca powinna upewnić się, że relacje są jasne od samego początku.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.